Duga Mracna Noc aka The Long Dark Night

This is the place to discuss all of Goran's film, theatre, and documentary work.

Moderators: Zone3120, AzizalSaqr, Trainerjen, Nina, jenwhaley, MarcySue

Duga Mracna Noc aka The Long Dark Night

Postby Nina » Tue Oct 10, 2006 1:30 pm

"Duga Mracna Noc" (2005) TV Series .... Ivan Kolar

Duga Mracna Noc (2004) .... Ivan Kolar - Iva
... aka Long Dark Night (International: English title)

From IMDB

Duga mracna noc (2004)

Plot Outline: "Duga mraèna noc" is a story about Croatian partisans fight Hitler's troops during WWII.

Directed by
Antun Vrdoljak

Writing credits
Antun Vrdoljak

Credited cast:
Goran Visnjic .... Ivan Kolar - Iva
rest of cast listed alphabetically:
Bozidar Alic
Inge Apelt
Katarina Bistrovic-Darvas .... Vera Kolar
Rene Bitorajac
Ines Bojanic .... Mama s bebom
Drazen Bratulic
Mirela Brekalo (as Mirela Brekalo-Popovic)
Ivan Brkic .... Brko
Boris Dvornik .... Luka Kolar
Tarik Filipovic
Filip Filkovic
Ivo Gregurevic
Goran Grgic .... Franz Kirchmeier
Asja Jovanovic
Minja Jovicic .... Emil Kirchmeier
Marija Kohn
Adam Koncic
Vinko Kraljevic .... Erik (as Vinko Kraljeviæ)
Dora Lipovcan
Alen Liveric .... Jozef Schmit
Danko Ljustina .... Lujo
Damir Loncar .... Kroll
Goran Malus
Vili Matula
Kresimir Mikic .... Robert Neuman
Mustafa Nadarevic
Goran Navojec .... Matija Èaèiæ - Mata
Suzana Nikolic
Bernarda Oman
Mate Picukaric .... Mali Luka #2
Zarko Potocnjak
Marinko Prga
Filip Rados
Matko Raguz
Martin Sagner
Doris Saric-Kukuljica
Gita Serman-Kopljar .... Baka Zdenka
Davor Svedruzic
Boris Svrtan
Antun ml. Vrdoljak .... Mali Luka #3
Matija Vrdoljak .... Mali Luka #1
Predrag 'Predjo' Vusovic
Vera Zima
(more)

Also Known As:
Long Dark Night (International: English title)
Runtime: 200 min
Country: Croatia
Language: Serbo-Croatian
Color: Color

Trivia: The movie was filmed at the same time as, and is a distillation of scenes from, the Croatian TV series bearing the same name, _"Duga Mracna Noc" (2005)_ . The TV series, consisting of 13, forty-five minute long episodes, premiered on HRT (Croatia's national television station), at 9 PM (Croatian time) on Sunday February 6, 2005.

Awards for
Duga mracna noc (2004)

Pula Film Festival
Year Result Award Category/Recipient(s)
2004 Won Big Golden Arena National Competition: Best Film
Antun Vrdoljak

Golden Arena National Competition: Best Actor
Goran Visnjic

National Competition: Best Director
Antun Vrdoljak

National Competition: Best Music
Igor Kuljeric
Sinisa Leopold

National Competition: Best Screenplay
Antun Vrdoljak

Quotes:
Matija Èaèiæ - Mata: [<I>English translation] Watch yourself, Iva. They'll go after you again, and I won't be here to help you. Aren't you going to tell me why you've been arrested?
Ivan Kolar - Iva: I helped a friend.
Matija Èaèiæ - Mata: A Jew!
Ivan Kolar - Iva: Does it really matter?
Matija Èaèiæ - Mata: You've betrayed your country because of one Jew?
Ivan Kolar - Iva: Because of a friend, Mata.
Matija Èaèiæ - Mata: For me, one's homeland comes first.
Ivan Kolar - Iva: Well then, I guess I'm more of a “people” kind of person...
Matija Èaèiæ - Mata: If I were a proper Ustasha I would shoot you right now for saying something like that.
Ivan Kolar - Iva: Then what are you, if you're not a real Ustasha?
[<I>...]
Matija Èaèiæ - Mata: I'm a Croat!
Ivan Kolar - Iva: And I'm not a Croat?
Matija Èaèiæ - Mata: No, a real Croat wouldn't trade his country for a Jew!
Ivan Kolar - Iva: For a man, Mata, a man!
=============================
Nina

Re: Duga Mracna Noc aka The Long Dark Night

Postby Nina » Tue Oct 10, 2006 1:39 pm

from mirena

I love it! I watched tv seria, and the movie! Its fantastic. Speciali is because is about part of Croatia where I living!
Nina

Postby Nina » Tue Oct 10, 2006 1:39 pm

from Horvat

Duga mracna noc - jak film.
Nina

Postby Nina » Tue Oct 10, 2006 1:42 pm

from AzizalSaqr

From Gloria Magazine

http://www.gloria.com.hr/site/mainpages ... jic360.htm

GORAN VIŠNJIĆ

Holivudska zvijezda u partizanima

Goran Višnjić, zvijezda 'Hitne službe', koji u Hrvatskoj snima film svog tasta Antuna Vrdoljaka 'Duga mračna noć', otkriva da na holivudska primanja dolazi u odijelima japanskog kreatora Yamamota te da mu je najdraži dar obožavateljice - pivska čaša s natpisom tuborg

Napisala: Sandra Njavro
Snimio: Boris Štajduhar

Image

Image

Zbog snimanja filma, Ivana, Bugsy i ja doći ćemo triput u Hrvatsku

Image

Nakon snimanja u studiju Warner Brosa u Los Angelesu, Goran se pridružio ekipi u zagrebačkom Jadran filmu

Image

S Katarinom Bistrović Darvaš sam studirao i vjerujem da će njena uloga biti odlična

Image

Tonči i ja zajedno odlazimo na posao i zajedno se vraćamo kući. Čak i doma mnogo pričamo o filmu

Goran Višnjić privremeno se preselio u Zagreb: iz glasovitog filmskog studija Warner Bross u Los Angelesu, gdje već treću sezonu glumi u serijalu "Hitna služba", stigao je u zagrebačku Dubravu, u skroman studio Jadran filma. A svoju liječničku kutu, koja ga je proslavila diljem svijeta, zamijenio je prastarom partizanskom odorom. A u njoj izgleda sjajno! Ostvario mu se, kaže, dječački san: zaigrati u filmu Antuna Vrdoljaka! Stoga ne mari što će nadolazeće blagdane proslaviti "mrtav umoran".
U scenama koje upravo snima naš najpoznatiji glumac u svijetu, uz odoru nosi i pištolj iz kojeg će, kako otkriva, ispaliti tek nekoliko metaka. U ulozi mladog Ive, koju mu je dodijelio redatelj i tast Antun Vrdoljak u svom novom filmu "Duga mračna noć" Višnjić se, otrkiva, dobro snašao. Njegovo zadovoljstvo upotpunjuje i činjenica da njegovu filmsku suprugu, Ivanovu ženu Veru, glumi Višnjićeva kolegica sa studija, glumica Katarina Bistrović Darvaš.

Posljednje četiri godine, koliko živite u Los Angelesu, božićne i novogodišnje blagdane niste proslavili kod kuće. Veseli li vas što ćete ih ove godine provesti u obiteljskom ozračju?
- Blagdane ću provesti u Zagrebu. Cijela ekipa filma "Duga mračna noć" dobit će za Božić, a potom i za Novu godinu, slobodnih samo 48 sati. Stoga mi se ne isplati putovati u Šibenik. Bit će to, dakle, više odmor nego slavlje. Ali bit će, siguran sam, lijepo jer ću biti sa svojima. Prošlu Novu godinu proslavio sam sa suprugom Ivanom u Meksiku.

Ove godine, dakle, nećete posjetiti rodni grad?
- Na žalost, ne. Ne smijem riskirati. U Lici bih me mogao zaustaviti snijeg, pa bih mogao zakasniti na snimanje. Zato će moj brat Joško sa suprugom i djecom ovih dana doći u Zagreb, a nakon njega posjetit će nas i moji roditelji. Tako da ćemo se ipak vidjeti.

Postoji li u Šibeniku neko mjesto, poput kafića u zagrebačkom kazalištu "Gavella", koje najprije posjetite kad dođete u rodni grad?
- Obvezno odem kod Maura pa mi je žao da to neću moći učiniti ove godine. Ne znam je li to i ime kafića, ali Mauro je vlasnik pa mi to mjesto zovemo "Kod Maura". Tu sam odlazio nakon škole i sastajao se sa svojim školskim prijateljima. Često popijem pivo sa svojim prijateljem Lucijanom Kovačem kojemu sam vjenčani kum.

Snimanje filma "Duga mračna noć" počelo je u srpnju, a za njegov početak čekao se vaš dolazak. Predstavlja li vam poteškoću što je između dva snimanja pet mjeseci razmaka?
- Lakše je, dakako, ako se film snima u kontinuitetu. No, neće biti nikakvih problema. Prva scena, koju smo snimili još u srpnju, bit će zadnja scena u filmu. Ivana i ja vraćamo se u Los Angeles 15. siječnja, a dotad ću snimiti najvažnije scene. Film će se snimati i nakon mog odlaska. Ostale scene koje zahtijevaju moju prisutnost, a njih je ostalo vrlo malo, snimit će se sljedeće ljeto. Dakle, zbog filma "Duga mračna noć" dolazim u Hrvatsku ukupno tri puta. A to me veseli.

Kakav lik tumačite u filmu?
- Cijeli film prati sudbine nekoliko slavonskih obitelji, njihove živote, patnje, stradanja i ljubavi. Radnja je smještena u doba prije, za vrijeme i poslije Drugog svjetskog rata. Ja glumim Ivu, sina slavonskog seljaka, (glumi ga Boris Dvornik, što me veoma veseli) koji završava studij agronomije u Zagrebu nešto prije ratnog vrtloga. Lik Ive je definitivno, pozitivac koji nastoji ostati vjeran sebi. Na neki način je i heroj. Malo ljudi, naime, može ostati čistim u vrlo zapetljanoj političkoj situaciji.

Partnerica vam je Katarina Bistrović Darvaš. Jeste li već glumili zajedno?
- Kate i ja znamo se još iz studenskih dana. Bili smo ista klasa na akademiji, bili smo zajedno na prve dvije godine studija na satovima glume kod Neve Rošić i Tonka Lonze. Glumili smo oboje u kazališnoj predstavi "Hamlet u selu Mrduša Donja". Njezina uloga u filmu "Duga mračna noć" je sjajna i Kate će biti odlična..

Koliko vam uz snimanje ostaje slobodnog vremena za druženja s prijateljima?
- "im sam doputovao, tradicionalno sam se sastao sa starim prijateljima u kafiću Dramskog kazališta "Gavella". I to je sve. Već sljedeće jutro počeo sam snimati i svaki dan sam na setu. Ritam rada je sljedeći: devet dana na setu pa jedan slobodan dan, potom osam radnih dana, pa jedan slobodan. Takvim ritmom ćemo raditi do Božića, kad ćemo , kako sam već rekao, dobiti slobodnih 48 sati.

Je li prednost ili nedostatak što je redatelj Tonči Vrdoljak istodobno i vaš tast?
- Prednost je što skupa odlazimo na posao. A zajedno se i vraćamo kući. Tonči je sjajan redatelj i na setu je apsolutni autoritet kojeg ekipa naprosto obožava. Prošlo ljeto, kad je Goran Ivanišević igrao finalni meč u Wimbledonu, kad je cijela nacija bila ispred malih ekrana, i mi smo prekinuli snimanje, a Tonči je zajedno s cijelom ekipom navijao za Gorana. Tonči voli glumce, a oni vole njega. Glumac i redatelj moraju biti u dobrim odnosima. Čak i kad smo kod kuće, Tonči i ja, mnogo pričamo o filmu.

Vaš film "The Deep End", koji je najprije prikazan na dva festivala, u Sundanceu i Cannesu, a potom u kolovozu imao američku premijeru, dobio je sjajne kritike i zaradio dvaput više nego što je stajao, dok vašoj partnerici, škotskoj glumici Tildi Swinton, prognoziraju da će ući u borbu za Oscara. Jeste li predviđali takav uspjeh filma i jeste li zadovoljni svojim dijelom posla u njemu?
- Iako je uloga Aleksa Spera najveća muška uloga u filmu, ipak je sporedna jer Tilda Swinton ima nezaboravnu glavnu ulogu. Normalna je stvar da si često nezadovoljan obavljenim poslom pa je tako i ovaj put. Uvijek ima prostora za nešto bolje. A što se tiče nominacije za Oscara, svi to priželjkujemo.

Što očekujete od filma "Doctor Sleep" koji ste snimali u lipnju u Londonu, a u kojemu imate glavnu mušku ulogu?
- U filmu glumim hipnotizera koji pomaže pri rješavanju zamršenih zločina. Montaža filma bit će završena u siječnju, a zatim će se tražiti distributer. Dosad sam vidio samo trailer, to jest trominutni foršpan. Izgleda pristojno. Prerano je da išta govorim, jer film još nisam vidio.

Nedavno ste na dodjeli televizijskih nagrada Emmy bili jedan od prezentera. Što ste odjenuli za nastup pred dvoranom punom holivudskih zvijezda?
- Odjenuo sam odijelo japanskog kreatora Yamamota.

Potpisuje li Yamamoto i smeđu košulju koju ste imali na sebi?
- Naravno. Odijelo sa svilenom košuljom kupio sam istodobno.

Hrvatske novine "otkrile" su da ste istu smeđu košulju nosili u mnogo prigoda. U njoj ste se, između ostalog, šetali lani i po dubrovačkom Stradunu.
- Novine, u kojima je to izašlo, ne čitam. Ali, čuo sam da je to pisalo.
Zašto ne bih mogao imati deset smeđih košulja? Imam ih nekoliko u svim nijansama smeđe i tamnocrvene. Te boje volim. Nikom nije palo na pamet da imam nekoliko sličnih košulja?

Tko brine o vašem stylingu za javne nastupe?
- Uglavnom to čini moja supruga Ivana. Ona ima dobar feeling za modu. U nekim prigodama osjećam se najbolje u finom crnom odijelu.

Jeste li imali tremu na dodjeli tv Oscara, kako zovu Emmy?
- Užasnu. Uvijek imam tremu na javnim nastupima. Jednom sam bio prezenter na dodjeli Nagrada hrvatskog glumišta i imao sam strahovitu tremu. Naime, svaki glumac ima tremu, a svaki javni nastup je kao i premijera. To publika obično ne vidi. Uskoro ću, mislim u prosincu, glumiti u 200-toj izvedbi kazališne predstave "Hamleta u selu Mrduša Donja". "im se toga sjetim, osjetim tremu. Predstavu nisam igrao dvije godine.

Kako se oslobađate treme? Neki glumci to rade s malo alkohola?
- U mom slučaju ništa od toga ne igra. Kad bih popio samo jednu čašicu , siguran sam, počeo bih brljaviti po tekstu. A tek tad bih bio u gabuli.

Pa što radite da prebrodite tremu?
- Dan prije premijere, ili nekog javnog nastupa, nastojim ne raditi ništa. Svatko ima neke svoje fore ili trikove. Ja se, naime, cijeli dan opuštam. I to je moja formula. Dakle, izbjegavam svaku stresnu situaciju. Taj dan sigurno neću, primjerice, trčati po gradu, neću ići plaćati račune, neću se fizički opterećivati... Doći ću u kazalište nekoliko sati ranije, neću biti iznerviran zbog nekih drugih stvari, i tek tada ću si moći priuštiti tremu i misliti samo o njoj. A ona, ako sam bio opušten cijeli dan, nestat će čim se upale svjetla pozornice. Ponekad će trema nestati tek nakon desetak minuta, ali publika to neće primijetiti.

Već treću sezonu glumite u "Hitnoj službi". Koliko dugo planirate biti dr. Luka Kovac?
- Potpisao sam ugovor za sljedeće tri godine. Što će biti dalje? Vidjet ćemo. Volio bih producirati neke svoje projekte. U svakom slučaju, sljedeće tri godine, nastojat ću svako ljeto i zimu, kad je ekipa "Hitne službe" na godišnjem odmoru, iskoristiti za snimanje jednog filma. To je dosad funkcioniralo. Mogu, dakle, istodobno raditi i na televiziji i na filmu. Ne bih se želio odreći niti kazališta. San mi je jednom godišnje glumiti u jednoj kazališnoj predstavi. Dakako, u Hrvatskoj.

Time se, zapravo, odričete godišnjeg odmora. Trpi li zbog toga vaš privatni život?
- Ja već nekoliko godina nisam bio na godišnjem odmoru. No, dobra stvar je ta što mi sistem rada u "Hitnoj službi" često daje nekoliko slobodnih dana u komadu. Ponekad u studiju nekoliko dana zaredom provodim i po dvanaest sati, a onda dolazi epizoda u kojoj moja uloga zahtijeva minimalan angažman. Tad često mogu spojiti šest slobodnih dana pa kad dođem kući, kažem Ivani: "Pakiraj stvari, idemo na odmor!" Oboje uživamo u putovanjima. Kad bih, primjerice, imao petnaest slobodnih dana, otputovao bih u Šibenik. U rodnom gradu sam, naime, ove godine proveo samo dva dana.

Sjećate li se koja vam je scena u "Hitnoj službi" bila najteža? Možda neka koju ste morali nekoliko puta ponavljati?
- Svaka je scena teška na svoj način. Teške scene su najčešće tehnički zahtjevne, one u kojima moram koristiti medicinsku terminologiju i istodobno pričati o privatnim stvarima, jer moja uloga i to podrazumijeva. Ovaj serijal poznat je po tome što je svaka scena preslika realne bolničke situacije. To je teško izvesti. Prva mi je godina u "Hitnoj službi" bila najteža. Zbog strahovite treme na set sam dolazio 150 posto pripremljen. Danas, kad imam neko iskustvo, dosta stvari mogu raditi opuštenije. No, s producentima se nikad ne zna. Imaju doista lude ideje, u pozitivnom smislu te riječi. Možda smisle nešto novo, komplicirano, nešto što će mi biti teško odglumiti.

Uvršteni ste među najbolje plaćene tv glumce. Na što najradje trošite novac?
- Ne želim štedjeti novac kad imam slobodne dane. Oni su prava rijetkost pa tada Ivana i ja putujemo. I onda istinski uživamo.

Jeste li sebi nešto darovali što kad ste produžili ugovor s "Hitnom službom"?
- Putovanje u New York.

Ulogom dr. Luke Kovaca postali ste planetarno poznati. Što su prednosti, a što mane popularnosti?
- Najbolja je strana popularnosti, ona koju sam osobno iskusio, što ti tvoj menadžer može omogućiti da letiš u najboljem i najsavršenijem zrakoplovu f 18 i da s akrobatskom grupom Blue Angeles uživaš u akrobacijama, ako takvo što poželiš. Meni su čak omogućili da upravljam zrakoplovom. To je bilo prekrasno iskustvo. Na taj podvig krenuo sam s Erikom Palladinom, glumcem koji je glumio u "Hitnoj službi". Erik nije najbolje podnio let, a ja sam, za razliku od njega, priželjkivao još jedan. Međutim, ostali smo bez benzina.

Imate li još neki sličan san?
- Imam, ali zasad nije ostvariv zbog tehničkih razloga.

Pretpostavljam da ćete biti među prvim putnicima za Mars?
- Vrlo vjerojatno.

U Hollywoodu se popularnost mjeri brojem pisama koja stižu od obožavatelja. Neke zvijezde dobivaju ih i po tisuću dnevno. Koliko ih vama stiže?
- Ne znam koliko, jer naši menadžeri skupljaju pisma, razvrstavaju ih po imenima, a mi glumci ih dođemo pokupiti jednom u mjesec dana. Nakupi ih se mnogo. Ne stignem na sva odgovoriti.

Što vam pišu obožavatelji?
- Uglavnom su to lijepa pisma. Često hvale, čestitaju na uspjehu, požele nešto lijepo. Neki traže fotografiju, drugi autogram...

A što je s obožavateljicama? Navodno vam one najvatrenije šalju čipkano seksi-rublje.
- To sam i ja čuo, ali ništa takvo dosad nisam primio. Pa nisam ja Tom Jones. "uo sam da na njegovim koncertima djevojke bacaju grudnjake na scenu. I to je zafrkancija. K tomu, neka velika pisma ili pakete, zbog mjera predostrožnosti, menadžeri otvore prije mene. Moram kazati da su američki obožavatelji vrlo pristojni.

Ipak, jeste li od neke obožavateljice primili neki poseban dar?
- Jesam od jedne gospođe. Ona je negdje pročitala da mi je omiljeno pivo tuborg te mi je darovala dvije porculanske čaše iz 60-ih u obliku vikinškog roga s ugraviranim imenom tuborg. To me dirnulo. Pristojno sam joj se pismeno zahvalio. A nakon nekoliko mjeseci stigle su još dvije iste čaše.

Dobivate li e-mail poruke ili isključivo pisma?
- Za Internet nemam vremena. Stoga ne znam koliko pisama pristiže na moje web stranice koje su izradili fanovi iz cijelog svijeta. Znam samo da one postoje.

Jeste li osjetili mračnu stranu popularnosti. Naime, bogati i slavni često su na meti nasrtljivih obožavatelja koji dosađuju telefonskim pozivima u svako doba dana i noći, šalju prijeteća pisma, a ima i onih koji prijete otmicom?
- Nemam takvih iskustava. Srećom. "itao sam da neki poznati i slavni ne izlaze iz kuće zbog straha. Možda su to samo pogrešno interpretirani intervjui. Doista ne znam. No, moja su iskustva s obožavateljima, ponavljam, pozitivna. U Hrvatskoj me više prepoznaju, u Londonu nešto manje. U Los Angelesu, gdje su ljudi naviknuli susretati zvijezde, povremeno prepoznaju i mene. Ali to pokazuju diskretno. I vrlo su ljubazni. Kad sam prvi put vidio Mel Gibsona, sjedio je dva metra dalje od mene, a ja nisam imao hrabrosti prići mu i kazati da je film "Hrabro srce" moj omiljen film. Mislim da tako reagira većina ljudi.

Laska li vam što su vas čitatelji britanskog magazina Hello uvrstili među najprivlačnije muškarce svijeta?
- To je, definitivno, pozitivno. No, uvijek osjetim neku nelagodu kad me ocjenjuju zbog izgleda. Nekako mi to smeta, jer je iza mene kao glumca ogroman trud i rad. Glumci više vole kad prime malu, ali lijepu kritiku za kazališnu predstavu koju je, možda, vidjelo samo petsto ljudi, nego da ih se proglašava misterima svijeta. Ja na sve gledam sa simpatijama.

Kod kuće imate prostoriju za bilijar. Kad ste ga naučili igrati?
- Još dok sam bio gimnazijalac. I odmah sam se zarazio.

Tko vam je najžešći protivnik u bilijaru, a koga s lakoćom pobjeđujete?
- Leon Lučev je, moram priznati, često bolji biljarist od mene. No, pariramo si tako da mu nije dosadno. Noah Wyle, koji glumi dr. Johna Trumana Cartera u "Hitnoj službi", često dolazi k meni na bilijar. Podjednako smo dobri.

S kime se družite u Los Angelesu?
- Ivana i ja rijetko izlazimo, ali ostvarili smo neka lijepa američka prijateljstva. Dobar prijatelj mi je Guy Louthan koji je pretprošlo ljeto na naš poziv došao u Dubrovnik. Ivana se, pak, sprijateljila s Maurom Tierney, glumicom koja u "Hitnoj službi" glumi sestru Abby. Obje su Vodenjaci. Skupa šeću pse. Maura nas često posjećuje i sa svojim suprugom. No, u Los Angelesu je sve tako daleko pa da bismo k nekom otišli, moramo dosta vremena provesti u automobilu.

Što vam u Los Angelesu najviše nedostaje?
- Ponekad osjetim nostalgiju, jer Ivana i ja vrlo malo viđamo roditelje. Premda se posjećujemo, ipak to nije to. Ivanini i moji roditelji posjetili su nas zajedno u Los Angelesu. Često nam dolaze i prijatelji iz Hrvatske. Nedavno je, primjerice, kod nas bio Goran Navojec sa djevojkom Dorom Fišter. Sa svima smo u stalnoj telefonskoj vezi pa su nam i računi visoki. To, međutim, najbolje liječi nostalgiju.

Slušate li domaću glazbu u Los Angelesu?
- Dok se vozim, stalno mi se vrti novi CD Olivera Dragojevića, ali i razne dalmatinske klape.

Jedini ste hrvatski glumac koji je glumio s najpoznatijim svjetskim glumicama poput Nicole Kidman, Sandre Bullock i Tilde Swinton. O čemu ste obično pričali u stankama između snimanja?
- Mislim da nije pristojno, a ni džentlmenski, pričati o kolegicama. Mogu kazati, primjerice, da je Nicole Kidman velika profesionalka. S njom sam snimao većinu scena u filmu "Praktična magija" . Primjerice, jednom nakon što smo snimili njezin "krupnjak", kad se kamera okrenula prema meni, Nicole je glumila punim kapacitetom kao da je kamera bila sve vrijeme na njoj. Tako mi je pomagala. To je bilo veoma lijepo doživjeti.

Recite nam barem je li Nicole Kidman i u prirodi tako visoka i lijepa kako djeluje na velikom ekranu i na fotografijama?
- Da, doista je visoka. Gledao sam njezin posljednji film "Moulin rouge" i mislim da zaslužuje Oscara. Fantastičan je! O njoj bi vam više mogla reći Ivana. Ona je njezin istinski fan.

A tko je vaš glumački idol?
- Bio sam oduševljen Mel Gibsonom nakon što je režirao, glumio i producirao film "Hrabro srce". Njemu se divim zbog sjajno obavljenog posla.

Privlači li vas posao redatelja?
- Trenutačno ne, jer je za takva razmišljanja još prerano. No, ne znam što će donijeti budućnost.

Je li točno da se pripremate za novu ulogu, ulogu tate?
- O toj ulozi još ne razmišljam.

Navodno ste to izjavili u američkom magazinu Glamour?
- Istina je da sam dao intervju američkom Glamouru, i da smo pričali o ulogama, ali ne i mojim privatnim planovima i skorom očinstvu. Ne kažem da ne bih volio imati djecu, ali ona će se dogoditi kad to Ivana i ja odlučimo. Sad nije za to pravi trenutak.

Postby gjane » Thu Jan 24, 2008 7:06 pm

Lovely song from it :P If someone wants that one...

Jesen stize dunjo moja :wink:

ENJOY...
Image
gjane

Postby AzizalSaqr » Thu Jan 24, 2008 7:20 pm

I love this song...and the music video to it is wonderful. Thank you for sharing!

8)
AzizalSaqr
Site Admin

Return to Movies, Theatre, Documentaries